Branný závod Jihlava

Dnes proběhl na jihlavském Heulose Branný závod Jihlava, který jsme ve spolupráci s městem Jihlava a pod záštitou primátora města Jihlavy připravili pro žáky jihlavských základních škol. Díky pomoci Městské policie Jihlava, BESIPu a Oblastního spolku ČČK Jihlava si mohlo své síly změřit 21 čtyřčlenných družstev.

 

Branný závod

V úterý 23.10 se žáci třetích ročníků sešli okolo sedmé ráno na jihlavském Heulose.  Všichni obdrželi instrukce a přípravy se rozběhly v maximálním úsilí. Poté co byly připravené stany, začalo rozdělování na stanoviště. Nejvíce zábavy si užili hoši z posledního stanoviště, protože kombinace plynové masky a gumových granátů skrývá mnohá dobrodružství. Když padla osmá hodina, všichni již byli na svých postech a ačkoliv závod ještě nezačal, již teď bojovali se zimou.

Chvíli před devátou dorazily týmy ze základních škol a dle pohledů do jejich tváří spudíme, že se všichni těšili, ale byly cítit i obavy z neznámého. Devátá hodina pak vše odstartovala. Střelba, dopravní a fyzická zkouška, orientace v lese, zachranění zraněných figurantů a již zmiňovaný hod granátem. O oblibě jednotlivých stanovišť hovoří za vše závěrečný komentář jednoho z pořadatelů: ,,Střílet by se jim líbilo, ale zachránit člověka, to ne!“

Vyhlášení proběhlo před dvanáctou hodinou odpolední a vítěznou skupinou se stalo družstvo ze Základní školy Nad Plovárnou. Ovšem vítězové jsou všichni, kdo se v nepříliš vlídném počasí na trať vrhli a s úkoly se statečně poprali.

Na závěr nám dovolte poděkovat všem, kteří se na této akci něčím podíleli. Na fotky se můžete podívat na rajčeti ZDE.

 

S pozdravem nováčci z Radaru z 1.B 🙂

PS: Tohle je náš první článek a určitě se budeme lepšit 🙂