Halloween 2019

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 naši školu zahltily děsivé bytosti. Z důvodu podzimních prázdnin se Halloweenský den konal o týden dříve. Celá akce proběhla letos trochu narychlo, a tudíž se  zásadní informace nestihly dostat ke všem. Ale i přesto se našlo dost nadšenců na to, aby jednak děsili obyvatele města cestou do školy, jednak při výuce navodili tu pravou magickou halloweenskou atmosféru.

Objevovaly se tradiční, ale i velmi originální masky, které doslova braly dech. Mohli jsme vidět krvelačné upíry, známé hororové postavy, zohavené tváře, které známe z filmů i z pohádek, a spoustu dalších kostýmů. Nutno podotknout, že ani učitelský sbor nezůstal pozadu, a tak se například z kabinetu jazykářek stalo přímo čarodějnické doupě.

V učebnách se objevily namalované pavučiny, okrasné dýně i opravu děsiví pavouci, jež vypadali jako živí. Co by to vlastně bylo za Halloween bez náležité výzdoby? Za mě osobně mohu říct, že některé třídy vypadaly opravdu skvostně. Zvláště první ročníky si s výzdobou vskutku vyhrály.

Jak učitelé, tak i žáci zhodnotili tento den především pozitivními reakcemi. Zajisté se shodneme v tom, že tato akce představovala jisté oživení jinak běžného školního vyučování. Panovala zde opravdu skvělá atmosféra, za kterou vděčíme všem, jež nám pomohli udělat tento den zajímavým. Nezdráhali se vzít na sebe podobu hrůzostrašných zjevení, poněvadž se  doopravdy nechali strhnout vlnou tohoto oblíbeného anglosaského svátku.

Všem zúčastněným příznivcům Halloweenu velice děkujeme za podíl na této akci a  těšíme se na příští rok.

 

Petra Krechlerová

  1. B

Fotky z akce je možné zhlédnout ZDE