Hory 2019

Neděle 27. ledna 2019 byl pro většinu obyčejný den, ale pro některé studeny z Trivisu v Jihlavě to byl začátek lyžařského výcviku.

Odpoledne v půl druhé jsme s pomocí pana řidiče a učitelů naskládali všechna zavazadla do autobusu, pak jsme se všichni rozloučili s rodinami a kamarády a vyrazili směr Černá v Pošumaví užít si týden plný zážitků na horách.

Po ubytování na hotelu jsme měli večeři, následně byla pro studenty připravena prezentace o bezpečnosti na sjezdovce a pro lyžaře základy carvingu.

Další den byl první lyžařský a každý už se nemohl dočkat, až bude stát na svých lyžích nebo snowboardu a zdolávat kopce v rakouském lyžařském resortu Hochfich. Ještě než jsme vyrazili na svah, tak se bodovala uklizenost na pokojích, čehož se, jako minulý rok, ujal pan učitel Mikeš. O pár hodin později jsme už konečně stáli připraveni v plné síle sjet kopec a všem ukázat své dovednosti na sněhu.

Další den probíhal v podobném duchu, akorát už byly rozděleny skupiny, takže se všichni mohli rozjet na rozkaz vedoucího družstva na určitý svah hned po příjezdu. V pondělí i v úterý nám sice moc počasí nepřálo, ale zase tam bylo celkem málo lidí, takže můžu říct, že jsme si to i tak užili.

Ve středu se nebe vyjasnilo a vykouklo i sluníčko. Jinak řečeno bylo „azuro“, tím pádem byly krásně vidět všechny kopce a okolí Hochfichtu. Dokonce se tam objevilo o trochu více lidí a škol z Česka i rakouských škol. Ačkoliv bylo jasno, pobyli jsme na kopcích jen do dvou hodin odpoledne, protože nás čekalo další dobrodružství v podání relaxace v bazénu.

Počasí při posledním dnu letošního lyžařského výcviku bylo snad ještě hezčí než v předchozím dni. Přilákalo to sice od dost více lidí, ale každý se ještě snažil vypilovat svoji techniku ježdění na lyžích nebo skoky na snowboardu. Prostě a jednoduše si všichni stále užívali sníh a upravené sjezdovky, dokud nedostali povel připravit se k odjezdu zpět na hotel a poté vydat se na cestu domů.

Co ještě stojí za zmínku, tak každý večer po večeři nám byla pouštěna videa našich dovedností, u kterých jsme se, jak zasmáli, tak i obdivně koukali s otevřenou pusou. Jinak zbytky večerů byly strávené dle našich rozhodnutí. Celkové vyhodnocení za celý pobyt, kdy se vyhlašovali nejlepší skokani, lyžaři, atd. nás nejvíce překvapilo vyhodnocení nejhůř uklizeného pokoje. Vyhráli to holky, ale každý má nějakou slabinu.

Nakonec si troufnu za všechny říct, že jsme si „lyžák“ naprosto užili a myslím, že mnoho z nás si bude chtít hory příští rok zopakovat.

Za 2.B

Nikola Nechvátalová

Na fotodokumentaci se můžete podívat tradičně ZDE