Pochod Trivis 2019

Víkend 30. 3. – 31.3. 2019 byl pro některé naše studenty (současné i bývalé) a řadu dalších účastníků skutečnou zkouškou znalostí, orientace v terénu, fyzické zdatnosti a pevné vůle. Již 2. ročník náročného nočního orientačního závodu na cca 50 km s určenými úkoly během přesunu opět proběhl na trase mezi Jihlavou a Bohdalcem.
Poučení, prezentace a zahájení závodu se uskutečnilo na naší škole a ředitel školy osobně zahájil oficiálně závod v 16.00 hodin. Na start se postavilo celkem 22 tříčlenných týmů z TRIVIS Jihlava, Praha, Třebechovice pod Orebem, Ústí nad Labem, dále družstva z řad veřejnosti a aktivních záloh AČR.
Od 17. hodiny byly postupně odstartovány jednotlivé týmy a na trase musely podle mapy vyhledat pracoviště, na kterých musely zvládnou tyto úkoly – první pomoc, chemická ochrana, lanová dráha a střelecká příprava.
I přes některé těžkosti na trase se do cíle dostalo celkem 11 týmů a naši se vůbec neztratili. 1. a 3. místo v celkovém pořadí je toho důkazem. Úctu a obdiv si ovšem zaslouží všech 64 účastníků tohoto těžkého závodu a patří jim poděkování za to, že do toho šli a bojovali, dokud to šlo. A to zdůraznil i ředitel naší školy p. Hasoň, který předával cena a certifikáty za absolvování závodu.
A na závěr jedno gesto, které napovídá, že se rodí pěkná tradice: „Letos jsem to nedala, ale příští rok to dám“.
Tak se těšíme zase za rok na již 3. ročníku.