Vodácký kurz – 3.A

V úterý jsme se všichni sešli na hlavním nádraží a vyrazili směr České Budějovice, kde na nás čekal autobus, který nás dovezl přímo do kempu Viking. Tam jsme si pracně postavili stany, převlékli se do plavek a rovnou vyrazili na vodu. Byla to rychlost. „Vemte si pádla, vesty (ty nám jako holkám stahovaly prsa, sotva jsme mohly dýchat) a nakonec kánoe se sudy“. Pan učitel Tulis s paní učitelkou Neprašovou nám v rychlosti vysvětlili, jak vlastně tu loď ovládat a zbytek že zvládneme až za pochodu na vodě. Začátek byl pro mnohé dost namáhavý a mnozí se vykoupání na jezu nebo jen tak na “voleji”, jak se říká, nevyhnuli. Po 3 kilometrech nám to přišlo jako věčnost a po dalším dlouhém pádlovaní jsme dorazili do Krumlova Přes několik náročných a velkých jezů všichni v pořádku dojeli do cíle. Naložili jsme lodě a jeli zpět do kempu. Dali jsme si večeři a měli čas pro sebe, který jsme strávili u ohně opékáním buřtů a různých pochoutek.

Druhý den hned po snídani, která byla pořádně vydatná ve formě švédských stolů, jsme vyrazili zpět do ČB, kde jsme jeli MHD ke kanálu, který jsme sjížděli nejdříve jen sami v helmách a vestách, a poté na raftech po 6-7 lidech. Byl to opravdu adrenalin. Vždy jsme sjeli a museli raft vynést zpět nahoru, což bylo dost náročné a obtížné. Jezdili jsme celý den a večer pro nás opět přijel autobus a odvezl nás zpět do kempu.  Dali jsme si dobrou večeři, poseděli u ohně a šli všichni vyčerpání spát.

Čekal nás poslední den na vodě, který jsme zahájili opět skvělou snídani a vyrazili na vodu a opět dojeli na místo, kde jsme končili první den. Tam jsme byli pasováni na vodáky a dali si dobré jídlo. Autobus nás, jako vždy, odvezl do kempu, kde jsme si sbalili naše příbytky, uklidili okolo ohniště a pomalu se loučili s kempem. V Českých Budějovicích jsme nastoupili na vlak a unavení, vyčerpáni, ale šťastní a plní dojmů, se vraceli zpět domů.

Tímto bych chtěla poděkovat za třídu 3.A všem učitelům, kteří to s námi celé absolvovali a doufáme, že si to užili stejně jako my.

Děkujeme!

Za třídu 3.A,

Bindrová Iveta

Fotogalerii můžete zhlédnout ZDE