Adaptační kurz z pohledu 1. ročníků

1.A

3.9. jsme se společně s 1.B a 1.C vydali na adaptační kurz. Sraz byl v 10:00 na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě. Když jsme byli všichni, přemístili jsme se na vlakové nástupiště, kam za nedlouho přijel vlak, který nás odvezl do Telče. V Telči jsme přestoupili do autobusů, který na nás čekaly, a jeli jsme směr Slavonice. Ve Slavonicích jsme se opět shromáždili a vydali se na 10km cestu pěšky (nic příjemného pro naše nohy). Šli jsme cca 2h i s přestávkami a v půlce jsme si zahráli seznamovací hru a dostali visačky s číslem a naším jménem. Když jsme dorazili do cyklokempu, kde jsme měli strávit celé 3 dny, byli jsme rozděleni do pokojů po 4 a 6. Pak jsme hráli nějaké společenské hry, abychom se lépe poznali. Ve 21:00 jsme měli mít večerku, ale samozřejmě kdo dneska večerku dodržuje? My to teda nebyli, a tak si pro nás kluci a holky ze čtvrtého ročníku připravili menší překvapení. Cca ve 2:30 nás probudili svým hlasitým křikem, že do určité chvilky budeme venku seřazeni do dvou řad i se spacáky (museli jsme dělat hlavně kliky, co se týče těch visaček, tak kdo ji neměl, musel dělat dalších 10 kliků, což platilo po celou dobu kurzu).

Potom nás nechali normálně spát, ale v 7:00 jsme museli být opět venku seřazeni a čekat na rozcvičku, která začínala během. Pak jsme se dozvěděli program dne: lanová dráha, týmové hry v tělocvičně a poté večerní běhání. Po večerce nás čtvrťáci opět probudili, ale tentokrát jsme nedělali žádný kliky, ale byli jsme uvítáni na Trivis. Ráno se hráli poslední společenskou hru, tentokrát i s třídními učiteli, což byla sranda a řekla bych, že to všechny bavilo. Po obědě jsme byli pomalu rozváženi do Slavonic, kde jsme čekali na autobusy, který nás odvezly do Telče na vlak, a vlak z Telče nás odvezl do Kostelce, kde jsme přestupovali na vlak, který jel přímo na Jihlavu. Děkujeme za krásný zážitek jak klukům a holkám ze čtvrtého ročníku, tak učitelům.

1.B

O kurzu jsme všichni přemýšleli už dlouho, ovšem to, že na něj jedeme, si většina z nás uvědomila až v pondělí, kdy jsme o tom mluvili se svými učiteli.
     Na nástupišti, kde jsme se to ráno sešli, byl cítit strach z neznámého, trocha napětí, ale i natěšení, které naštěstí převládalo. Po cestě vlakem a autobusem jsme se vydali pěšky 10km všemi možnými cestami až do cíle. Cesta byla občas náročná, ale po pár kilometrech a přestávce na jídlo jsme zjistili, že to v pohodě zvládneme. I tak jsme ale byli rádi, když jsme tam došli,mohli si vzít svá zavazadla a jít se ubytovat.
     A pak to všechno začalo. Dny plné zábavy, ale pro naše neštěstí i tvrdé dřiny, během nichž museli někteří z nás občas překonávat i sami sebe. Nikdo z nás určitě nezapomene na lanovou dráhu, neustálé běhání, noční poplach, který se spustil o půl 1 ráno, a další věci, které jsme museli zvládnout.
     Aktivity byly sice trochu náročné, ale s podporou týmu a učitelů jsme všechny úspěšně zvládli. Chtěli bychom proto poděkovat všem učitelům i čtvrťákům, kteří tam s námi byli. A hlavně děkujeme našim spolužákům, díky kterým to byl fakt zážitek.

1.C

Od 3. do 5.9. 2019 jsme se společně s 1.A a 1.B zúčastnili adaptačního kurzu pro 1. ročníky.

V úterý 3.9. jsme se vlakem přesunuli do Slavonic, následně pěšky do cyklocampu u Landštejna, kde celý kurz probíhal. První i druhý den pro nás byl velmi fyzicky náročný. Týmové hry, které jsme hráli, abychom se navzájem poznali, byly zaměřeny především na běh a testovaly naši fyzickou kondici. Žáci 4. ročníků, kteří pomáhali organizovat celý kurz, zajišťovali, že jsme se cítili jako na vojně. První noc nás dokonce o půlnoci vzbudili a se sbalenými spacáky jsme museli vyběhnout ven a vyrovnat se do dvojstupu. Poslední den jsme soutěžili v třídních kolektivech. Do těchto aktivit se zapojili i naši třídní učitelé. Disciplíny jako například jízda v pneumatice, hašení svíčky na hlavě třídního učitele či živý most nám uvíznou v paměti navždy. Poslední den pro nás byl nejzábavnější a myslím, že na něj budeme vzpomínat nejraději.

Na adaptační kurz budeme všichni rádi vzpomínat i přes myší návštěvy na pokojích a naprostou fyzickou vyčerpanost.

 

VELKÝ OKRUH WALESEM 16.3.-22.3.2020

 

Continue reading

Praxe 4. ročníků – 9.-13.9.2019

Rozvrhy pro školní rok 2019/2020

Přinášíme rozvrhy platné od 2.9.2019.

Maturity 2019 – podzim

Praktické MZ se uskuteční ve středu 28.8.2019. 8:00 – 12:00 – písemná práce; 12:30 – 13:30 – sebeobrana / kriminalistika

Písemné MZ se konají na Střední škole stavební v Jihlavě. Zde přinášíme rozpis jednotlivých částí:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zároveň přinášíme rozpis ústních maturitních zkoušek, které budou probíhat ve čtvrtek 5.9. a v pátek 6.9. v budově naší školy.

Ceny učebnic

1. ročník – možnost vyzvednout od 21.8.2019 (odborné knihy obdrží žáci zdarma v 1. den studia)

  • AJ / NJ – 1955,-Kč včetně časopisu GATE
  • AJ / RJ – 1985,- Kč včetně časopisu GATE

2. ročník – možnost vyzvednout od 21.8.2019

  • AJ / NJ – 1225,- Kč
  • AJ / RJ – 1625,- Kč

3. ročník – prodej učebnic od 28.8.

  • AJ / NJ – 1180,- Kč včetně časopisu Bridge
  • AJ / RJ – 1580,- Kč včetně časopisu Bridge

4. ročník – prodej učebnic od 28.8.

  • 610,- Kč – včetně časopisu Bridge

Aktualizované 1. ročníky 2019/2020

Vodácký kurz – 3.B

Jednoho krásného dne, po večeru stráveném balením všeho nezbytného a přebytečného do batohů, jsme se ocitli na jihlavském nádraží. Vyhlídky na následující kurz nebyly vůbec  pro většinu z nás pozitivní, jelikož nás čekalo nádherné deštivé počasí v doprovodu otužujících teplot. Ovšem melancholickou náladu se našemu panu učiteli Šimáčkovi podařilo rozmetat s jeho už tradičními slovy: „Na vodě neexistuje špatné počasí, jen špatná nálada.“ Nezabralo to sice na nás všechny, ale značná část se těmito slovy minimálně probrala z brzkého vstávání.

Jeli jsme ranním spojem směr České Budějovice a již ve vlaku se v našem kupé roztrhla polemika, jestli se dá budějovické pivo považovat skutečně za pivo. Ovšem to je již vedlejší a na výsledku jsme se jednohlasně shodli. Během naší cesty se hrály karty, dojídaly řízky a jiné gurmánské skvosty, vyprávěly historky a také se sázelo, kdo bude onen první šťastlivec, co se s lodí vykoupe.

V Českých Budějovicích jsme měli krátkou pauzu na toaletu a následně jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl do kempu. Nálada už byla značně odlehčená a všem se ulevilo hned po příjezdu do kempu. Dostali jsme hodinu na rozložení stanů, vybalení věcí a převléknutí. Poté jsme byli seznámeni s našimi „koráby“ a po důkladné instruktáži jsme se mohli vydat vstříc značně živé řece.

Cestu jsme všichni až do dalšího kempu přežili, na což dnes koukám s úsměvem, jelikož mnoho z nás bylo na vodě prvně, včetně mne. Hned první den jsme si zkusili sjezd jezů a vytahování nohou z hustého bahna. Co bahno vezme, již nevydá, tudíž tam někteří z nás nechali boty, hodinky a někteří také nervy.

Počasí nám již od první dne nepřálo. Silný déšť, vítr a ledová voda hrála proti nám, ovšem ani tímto se 3.B nenechala zastavit a s naším proslulým optimismem jsme pokračovali dál. Všichni jsme první den zvládli a těšili se na teplo ohně. Večer jsme rozdělali oheň a s nadějí na vysušení aspoň nejnutnějších věcí jsme okolo něj usedli. Oheň plápolal a ani celý spadlý strom, který jsme dotáhli z blízkého lesa, nám kvůli neustálému dešti nepomohl.

Druhý den nás čekala divoká řeka. Počasí bylo stále stejné v bledě modrém. Již při prvním sjezdu řeky aspoň naši posádku přešla všechna starost o počasí. Musím říct, že to je hodně unikátní zážitek, který bych zde nedokázal popsat ve své plné kráse. Tohle si zkrátka každý musí zažít.

Večer probíhal „skautsky“ spořádaně, ovšem naštěstí přestalo pršet, tudíž se dalo vysušit některé oblečení.  Další den nás bohužel čekal již poslední den vody, a i přes nepřízeň počasí se nám nechtělo jet domů. Myslím si, že právě toto počasí nás některé dokázalo dost utužit a donutit spolupracovat i přes některé neshody.

Vidět Krumlov z paluby lodě je nepopsatelně krásný zážitek a vidět ho z této perspektivy naposled nás některé dělal smutnými. Během kurzu nám dozorovali pan učitel Šimáček, paní učitelka Neprašová a na pomoc jim přišla naše úžasná třídní učitelka Karlíková s panem učitelem Tulisem. Právě díky nim a jejich znalostí všemožných písní drželi naší dobrou náladu nad hladinou a hlavní dík patří jim, že to s naší pověstnou třídou zvládli.

Byl to nezapomenutelný zážitek, který bych si s radostí zopakoval.

Leon Felkr 3.B

Fotogalerii naleznete ZDE

Obědy na školní rok 2019/2020

INFORMACE K NOVÉMU ŠKOLNÍMU ROKU

VŠICHNI STRÁVNÍCI, KTEŘÍ SE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019 STRAVOVALI A MAJÍ OBĚDY ZAPLACENY/SRPEN 2019, BUDOU AUTOMATICKY OD ZÁŘÍ 2019 PŘIHLÁŠENI NA OBĚDY.
KDO Z JAKÉHOKOLIV DŮVODU NEBUDE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020 NA OBĚDY CHODIT, MUSÍ SE ODHLÁSIT V KANCELÁŘI ŠKOLNÍ JÍDELNY.

Vyřizování stravného o prázdninách – od 19.8.2019    8:00 – 12:00 v
kanceláři jídelny  (tel. 565 598 170)

Zabezpečení školy o prázdninách