Rozhodnutí o ukončování 4.ročníků a maturity na jaře 2021

Kritéria přijímacího řízení

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Přijímací zkoušky nanečisto a Den Trivisákem ZRUŠENY

Z důvodu nadále platných přísných epidemiologických opatření se letos bohužel neuskuteční Den Trivisákem. Ze stejného důvodu a na základě rozhodnutí, že naše škole letos nebude součástí jednotných přijímacích zkoušek, bylo rozhodnuto i o zrušení přijímacích zkoušek nanečisto.

Alespoň malou náhradu za Den Trivisákem se pokusíme zpracovat do poloviny února a následně Vás o ní budeme informovat.

Pokud byste se chtěli podívat do školy, projít si ji a zeptat se na věci, které Vás zajímají, tato možnost nadále platí a nabízíme i v únoru individuální dny otevřených dveří – registrovat se můžete zde – https://www.trivisjihlava.cz/dny-otevrenych-dveri/

 

 

 

Natočili jsme minisérii!

S nadsázkou v rámci kratičké minisérie nahlížíme na profese, ve kterých můžete mimo jiné po absolvování školy pokračovat…

Velké poděkování patří našim partnerům – ČČK Havlíčkův Brod za parádní maskování, Policie ČR, HZS ČR a Záchranná služba KV za poskytnutí techniky. V neposlední řadě děkujeme klukům z SB films, kteří vše připravili, natočili a sestříhali!

  1. díl

2. díl

3.díl

Podívejte se, jak video vznikalo:

Od 4.1.- distanční výuka u všech tříd!

Dle nařízení vlády budou všechny třídy v týdnu od 4.1. do odvolání na distanční výuce!

 

 

„Záložáci z Trivisu“ aneb Pomáháme pečovat

Tak to upřesníme na pravou míru. Naši žáci nejsou aktivní zálohy u armády, ale v podstatě na ně pasuje toto označení. Čtveřice žáků z třetího ročníku se z vlastní iniciativy přihlásilo do kurzu moderního ošetřovatelství v praxi pořádaného OS ČČK Havlíčkův Brod.
V pátek 11.12 se ráno sešli před AZ centrem a společně se vydali do výukového prostoru, kde proběhl samotný kurz. S úsměvem je přivítali lektorky Eva a Jana. Se skvělou náladou se vrhli na osmi hodinový kurz. Všichni naslouchali výkladu a taktéž měli dotazy pro zpestření a upřesnění vědomostí. Po teoretické části se přesunuli na tu praktickou.
Vyzkoušeli si polohování ležícího pacienta, aby mohli převléct postel. Taktéž si museli vyzkoušet, co a jak použít, aby mohl pacient vykonat potřebu. Taktéž na ně bylo velmi apelováno, aby komunikovali! Sami vám potvrdí, že jim lektorky kurzu nedali nic zadarmo, ale dali jim mnoho rad, aby ochránili i své zdraví! Přeci jen hýbat s člověkem, co má 100 kilogramů a nepomůže vám, není úplně jednoduché.
Pak přišla část, kdy už může jít i o život. Byl jim vysvětlen způsob navlékaní a svlékaní všech pomůcek zvlášť Tyveku, který se používá na infekčních oddělení! Všichni si museli vtlouct do hlavy, že dezinfekce je alfa a omega toho, co nás chrání před tím hnusným virem. Navléct se do obleku se všemi pomůckami trvá pro necvičeného jedince nějakých 10 minut, zkušení to zvládnou do pěti! Na konec byla probrána péče o zemřelého, aby byli ošetřovatelé připraveni na vše!
Na úplném konci kurzu dostali všichni žáci certifikaci v základech moderního ošetřovatelství. S úsměvem na tváři ho všichni přebrali a rozloučili se. Bohužel úsměvy nemohly být vidět, protože všichni účastníci museli mít po dobu kurzu nasazené respirátory FFP 2.
 
Váš RADAR 🙂
 
P.S. Velké poděkování patří děvčatům z OS ČČK Havlíčkův Brod a našim žákům, že se dobrovolně školí, aby mohli pomáhat! 
 
Fotografie z kurzu naleznete ZDE
A na závěr ukázka toho, že vysvléct se z ochranného obleku není žádná legrace!

Burza škol online

Ode dneška až do pondělí se účastníme online burz v Kraji Vysočina. Pokud se chcete na cokoliv zeptat k možnému studiu na naší škole, neváhejte se přihlásit, jsme vám k dispozici na https://burzaskol.online/skola/71

Výuka od 7.12.2020

Od 7.12.2020 bude na naší škole probíhat výuka pro 4. ročníky a VOŠ prezenčně, ostatní ročníky rotačně dle následujících instrukcí:

V týdnu 7.12 – 11.11.

  • budou ve škole prezenčně 4. ročníky, 2. ročníky a obě VOŠ + 8.12. 3. ročníky na praxi

V týdnu 14.12. – 18.12.

  • budou ve škole prezenčně 4. ročníky, 1. ročníky a 3. ročníky; VOŠ – zkouškové

V týdnu 21.12. – 22.12.

  • distanční výuka pro všechny třídy SŠ

Umístění tříd:

  • 4. ročníky, 1. ročníky, 2.A, 2.C a obě VOŠ ve svých kmenových třídách, 2.B ve třídě 3.VD, 3.A ve třídě 2.A, 3.B ve třídě 2.C, praxe – 3.A v 1.A, 3.B v 1.B

Rozvrhy jsou již na příští týden zveřejněny na Bakalářích. Pro informaci 2A3A (znamená 3A ve třídě 2A), 2C3B (3.B ve třídě 2C), PC1 = 107, PC2 = 105.

Během pobytu ve škole platí přísná hygienická opatření. K dispozici nebude bufet ani kávovar. O žádné přestávce se neopouští budova školy a v areálu školy i při příchodu či odchodu je zákaz kouření.

Informace k tělesné výchově a sebeobraně

  • oba předměty budou opět zahájeny, jakmile se školy přesunou do 2. stupně.

 

Přihláška k maturitě do 1.12.

Připomínáme všem, kteří se chtějí přihlásit k jarnímu termínu MZ 2021, aby podali přihlášku na sekretariát školy do 1.12.

Přihlášku naleznete zde: http://www.trivisjihlava.cz/wp-content/uploads/2020/11/Prihlaska_k_MZ_2021_editovatelna.pdf